BDI BostonDynamics BigDog Robot Robots DARPA Military


     Related Videos

     More from this user

     Related Groups


     More on Sciencestage.com


 
 • Video url:                           Embed code: 

 • open-access-video  status
  (0) (0 Votes)
  Views: (3830)   Date: (08-11-08)   Time: (00:03:28)
 • Description: Boston Dynamics just released a new video of the Big Dog on ice & snow, & also demoing its walking gait.

     Related Documents

     Related Wikipedia Results

     Related Pubmed Results

     Related Nature.com Results

     Related on Youtube Results
 • TV FESTA | Ilir Saiti - Shef i Shtabit të BDI-së në zonën e dyt
  TV FESTA | Ilir Saiti - Shef i Shtabit të BDI-së në zonën e dyt Prezentimi i Platformës Politike të Bashkimit Demokratik për Integrim në takim me Forumin Rinor të BDI-së Kumanovë. From: TvFesta Kumanove Views: 0 0 ratings Time: 03:19 More in Entertainment
 • TV FESTA | Faton Mehmedi - Përfaqësuesi i FR BDI Kumanovë
  TV FESTA | Faton Mehmedi - Përfaqësuesi i FR BDI Kumanovë Prezentimi i Platformës Politike të Bashkimit Demokratik për Integrim me Forumin Rinor të BDI-së Kumanovë Faton Mehmedi - Përfaqësuesi i FR BDI Kumanovë TV FESTA www.tvfesta.net. From: TvFesta Kumanove Views: 3 0 ratings Time: 04:59 More in Entertainment
 • Bujar Osmani, BDI (Almakos-TV)
  Bujar Osmani, BDI (Almakos-TV) From: Portali Almakos Views: 15 0 ratings Time: 03:17 More in Comedy
 • Tubimi BDI Pirok
  Tubimi BDI Pirok From: bdi pirok Views: 0 0 ratings Time: 17:31 More in News & Politics
 • BDI PDSH në Qeveri, jo si parti shqiptare
  BDI PDSH në Qeveri, jo si parti shqiptare From: ZhurnalTV Lajme Views: 0 0 ratings Time: 01:15 More in News & Politics
 • BDI Veprimet e PDSH së, mungesë e ofertës politike
  BDI Veprimet e PDSH së, mungesë e ofertës politike From: ZhurnalTV Lajme Views: 0 0 ratings Time: 00:29 More in News & Politics
 • BDI prezanton programin ekonomik para OEMVP-së
  BDI prezanton programin ekonomik para OEMVP-së Përfaqësuesit e BDI-së takuan biznesmenët e OEMVP-së. Valon Saraçini dhe Fatmir Besimi, para biznesmenëve premtuan se nëse i fiton zgjedhjet, partia e tyre d... From: alsatmtv Views: 0 0 ratings Time: 02:03 More in News & Politics
 • Xhevat Ademi hodhi poshtë akuzat e liderit të PDSH-së Menduh Thaçi
  Xhevat Ademi hodhi poshtë akuzat e liderit të PDSH-së Menduh Thaçi BDI hodhi poshtë akuzat e kreut të PDSH-së Menduh Thaçi i cili tha se ish kryeministri Georgievski është shndërruar në zëdhënës i BDI-së. Xhevat Ademi tha se... From: alsatmtv Views: 0 0 ratings Time: 02:12 More in News & Politics
 • PDSH-ja dorëzoi dosjet e BDI-së në Komisionin antikorrupsion
  PDSH-ja dorëzoi dosjet e BDI-së në Komisionin antikorrupsion PDSH-ja dorëzoi në Komisionin anti-korrupsion siç thanë dosjet e funksionarëve të lartë të BDI-së të cilat sipas tyre janë përfshirë në afera të ndryshme kor... From: alsatmtv Views: 4 0 ratings Time: 02:28 More in News & Politics
 • Osmani: Paralajmërimet e Thaçit, blof për motivimin e anëtarësisë
  Osmani: Paralajmërimet e Thaçit, blof për motivimin e anëtarësisë Paralajmërimet e kreut të PDSH-së se do të hyjë në Qeveri pavarësisht vullnetit të popullit, BDI-ja i vlerëson si blof të pafuqishëm për të motivuar anëtarës... From: alsatmtv Views: 0 0 ratings Time: 01:48 More in News & Politics
 • PDSH dorezon ne Antikorrupsion dosjet e BDI-se
  PDSH dorezon ne Antikorrupsion dosjet e BDI-se From: alboo kk Views: 9 1 ratings Time: 02:57 More in News & Politics
 • PDSH dorëzon në Antikorrupsion dosjet e BDI së
  PDSH dorëzon në Antikorrupsion dosjet e BDI së From: ZhurnalTV Lajme Views: 0 0 ratings Time: 02:20 More in News & Politics
 • AHMETI: BDI-ja MBRON TË DREJTAT E SHQIPTARËVE
  AHMETI: BDI-ja MBRON TË DREJTAT E SHQIPTARËVE TELEVIZIONI KOHA - TETOVË www.tvkoha.tv. From: Amir Abdiu Views: 2 0 ratings Time: 01:34 More in People & Blogs
 • THAÇI: QEVERISJA E BDI-së DHE E AHMETIT NJË E KALUAR
  THAÇI: QEVERISJA E BDI-së DHE E AHMETIT NJË E KALUAR TELEVIZIONI KOHA - TETOVË www.tvkoha.tv. From: Amir Abdiu Views: 6 0 ratings Time: 01:37 More in People & Blogs
 • PDSH DHE BDI PËRPLASEN PËR HYRJE NË QEVERI
  PDSH DHE BDI PËRPLASEN PËR HYRJE NË QEVERI TELEVIZIONI KOHA - TETOVË www.tvkoha.tv. From: Amir Abdiu Views: 11 0 ratings Time: 02:29 More in People & Blogs
 • Xhevat Ademi, BDI (Almakos-TV)
  Xhevat Ademi, BDI (Almakos-TV) From: Portali Almakos Views: 53 0 ratings Time: 01:00 More in Comedy
 • Shkodrane Zenuni Dardhishta BDI Official video prezentim
  Shkodrane Zenuni Dardhishta BDI Official video prezentim Forumi Rinor BDI- Shuto Orizare. From: Bashkimi Demokratik per Integrim Shuto Orizare Views: 1 0 ratings Time: 07:27 More in People & Blogs
 • Yaaron dosti bdi hi haseen hai
  Yaaron dosti bdi hi haseen hai From: Nitish Kashyap Views: 0 0 ratings Time: 03:32 More in People & Blogs
 • PRESS BDI XHEVAT ADEMI 23 04 2014 portalb
  PRESS BDI XHEVAT ADEMI 23 04 2014 portalb portalb.mk http://portalb.mk/CategoryContent/RenderSingleContent/3-Lajme/38568-(VIDEO)-Ademi-c%E2%80%99te-keqe-i-pergatit-Menduh-Thaci-popullit-shqiptar- From: Portalb mk Views: 14 0 ratings Time: 01:00 More in News & Politics
 • Tre ditët e fundit të fushatës, BDI në Gostivar, PDSH në Çair
  Tre ditët e fundit të fushatës, BDI në Gostivar, PDSH në Çair From: ZhurnalTV Lajme Views: 0 0 ratings Time: 00:56 More in News & Politics
 • BDI NE NEGOTINE TE POLLOGUT
  BDI NE NEGOTINE TE POLLOGUT From: TVGLOBI Globi Views: 0 0 ratings Time: 01:36 More in News & Politics
 • Vente Vamos A Bailar - DJ Asir (Alan Mendoza RMX) [2014]
  Vente Vamos A Bailar - DJ Asir (Alan Mendoza RMX) [2014] "SUBSCRIBE" http://www.youtube.com/user/DJJSTARtheNUMBER1 Vente Vamos A Bailar - DJ Asir 3BALL CHINGON !!!!! NEW TRIBAL 2014 ! EVERY DAY! TRIBAL NUEVO 2014! ... From: BDI Mx Views: 2 1 ratings Time: 01:28 More in Music
 • Belanova - Dj Yamil & Luis Mendoza (Dulce Costeño Remix) [2014]
  Belanova - Dj Yamil & Luis Mendoza (Dulce Costeño Remix) [2014] "SUBSCRIBE" http://www.youtube.com/user/DJJSTARtheNUMBER1 Belanova - Dj Yamil & Luis Mendoza 3BALL CHINGON !!!!! NEW TRIBAL 2014 ! EVERY DAY! TRIBAL NUEVO 20... From: BDI Mx Views: 0 0 ratings Time: 03:22 More in Music
 • BDI Nora8239 BDI
  BDI Nora8239 BDI Rеad mоre оn аmazоn.соm http://bit.ly/1gJ3Kf2 BDI Nora8239 BDI The modern design of the Nora cabinet creates a sleek home for a flat-panel TV and components.... From: alycia najera Views: 0 0 ratings Time: 01:10 More in Autos & Vehicles
 • BDI Ola8137 BDI
  BDI Ola8137 BDI Rеad mоre оn аmazоn.соm http://bit.ly/1gTHMtg BDI Ola8137 BDI The gently curved profile of the Ola cabinet creates a dramatic home theater. It features subst... From: charita donohue Views: 0 0 ratings Time: 01:08 More in Autos & Vehicles

 •      Related Answers Results   

  Powered free by PHPmotion